Jdi na obsah Jdi na menu
 


O přidělení čtyř dokrývacích kmitočtů rozhodla Rada pro rozhlasové a televizní vysílání na svém posledním zasedání, kdy "udělila provozovateli JUKE BOX, spol. s r. o. souhlas ke změně územního rozsahu vysílání a souboru technických parametrů spočívající v přidělení kmitočtu Jeseník 91,7 MHz/100W podle § 20 odst. 4 a § 21 odst. 1 písm. b) zákona č. 231/2001 Sb. pro program RADIO ČAS – FM."

Zcela shodné žádosti následně RRTV schválila ještě tři, konkrétně se týkají kmitočtů Vyškov 95,8 MHz/150W, Luhačovice 93,8 MHz/150W a Valašské Klobouky 91,1 MHz/150W.

Rádio Čas, které s poslechovostí 227 tisíc lidí denně válcuje veškerou moravskou konkurenci, využívá kromě svého stěžejního vysílače Ostrava - Dobroslavice 92,8 MHz/5kW také v Třinci, Opavě, Zlíně, Olomouci, Bruntálu, Frenštátu pod Radhoštěm, Vsetíně, Valašském Meziříčí, Hranicích, Uherském Hradišti. Kromě ostravské mutace vysílá ještě slezskou, olomouckou a zlínskou verzi, které jsou doplněny o lokální zpravodajství a reklamu. Po spuštění nových dokrývačů, které by mělo proběhnout pravděpodobně v průběhu jara, zbyda na Moravě jen málo slepých míst bez dosahu Rádia Čas. Hlavní takovou lokalitou bude Brněnsko a Vysočina.

Zdroj: RadioTV.cz